Mai bejegyzésünkben, arról lesz szó, hogy milyen eszközök, felszerelések kellenek az edzések elkezdéséhez. Főleg kezdők számára ajánlott, akik nem tudják, hogy kell-e valamilyen különleges eszköz, ha el akarnak kezdeni edzeni vagy nem tudják milyen ruhát vegyenek fel.
1. Cipő
Minden edzőteremben kötelező a váltócipő használata. Nem papucs, cipő. Nem kell a legdrágább 30 ezer Ft feletti futócipőt beszerezni, de mindenképp sportcipőt vásárolj. Legyen kényelmes, tartsa a bokát. A kínálat óriási, te is meg fogod találni a neked tetszőt bármilyen árkategóriában.
Ha komolyabb szinten edzel, lehet szükséged súlyemelő cipőre de ez a kezdőknél nem szükséges.
2. Zokni
Vannak mezítlábas cipők, cross-fit cipők, amikhez nem kell zokni, de egy átlagos cipőhöz használjunk zoknit. Higiéniailag is elengedhetetlen. Nem büdösödik be a cipő, így tovább hordhatod. A sport zoknik nem áznak át annyira, jobban bírják az izzadságot. Lehet hosszú vagy rövid szárú is, szinte mindegy.
3. Nadrág
Férfiaknál és nőknél eltérő a helyzet. Férfiaknál legtöbbször rövidnadrág szokott a választás lenni, de van aki melegítő nadrágban szeret edzeni. Jobban melegen tartja az izmokat a hosszú nadrág. A lényeg, hogy kényelmes legyen.
Nőknél a divathóbortok miatt óriási a kínálat. Simulós jóga nadrágok, feszes és sima rövidnadrágok, sportszoknyák, minden megtalálható. Ne csak a divat miatt válaszd, ami megtetszik, hanem a kényelem a legfontosabb.
4. Felső ruházat
Nemenként itt is különböző ruhadarabokat hordunk szerencsére. A férfiak gyakran vesznek fel atlétát, úgynevezett stringer-t, ami nagyon kivágott atlétát jelent. Fel lehet venni egyszerű edzőpólókat, akár melegítő felsőt is. Ha izzadós vagy furán néz ki, ha az egész póló tiszta víz, ráadásul a gépeken lévő bőr is izzadt lesz. A speciálisan edzésre kialakított felsőrészek magukba szívják a nedvességet, így az sem zavaró.
Nőknél ezen a területen is szerteágazó a kínálat. Egy jó sportmelltartó elengedhetetlen, de azon felül minden jöhet. Jobb, ha direkt sportra van kitalálva, így érdemes sportszergyártó cégektől vásárolni.
5. Kesztyű
Sokan szeretik az edző kesztyű használatát, hogy megvédjék a kezüket. Van olyan aki szivacsot használ, de legtöbben puszta kézzel edzenek. Nem árt néhány gyakorlatnál, ezért jobb ha beszerzel. Ha nem tetszik, akkor legfeljebb nem használod később. A szerepe, hogy tartsa a csuklót és ne legyenek bőrkeményedéseid.
6. Shaker
Amennyiben táplálékkiegészítőket fogyasztasz (mindenképp ajánlott!) szükséged lesz egy shakerre, hogy otthon is egyszerűen meg tudd csinálni. Minden ilyen kiegészítőket gyártó cégnek megvan a sajátja, nem nagyon lehet mellé fogni.
Tipp: Mosd ki mindig miután megittad a shake-et mert nagyon büdös lesz
Forrás: Nike, Under Armour, Asics, GymShark, Biotech
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]